سنگ تراورتن نما

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن چیست؟

در اثر فعالیت چشمه های آب گرم سنگی به وجود می آید که تراورتن نام دارد. سنگ تراورتن جزء سنگهایی به حساب می آید که در چند سال گذشته یکی از کم مصرف ترین سنگها بود اما مدتی است که این سنگ در حال حاضر پر مصرف ترین سنگ در بین گروه اصلی سنگ ساختمانی است. تراورتن دارای رنگ های متنوع و بافت نواری شکل است که شامل رنگ های زرد،قهوه ای،قرمز،لیمویی،خاکستری،سیاه و سفید می شود.

سنگ تراورتن چیست

خواص سنگ تراورتن

تراورتن به علت داشتن حفرات، خاصیت عایق حرارتی و صوتی دارد. سنگ تراورتن از مقاومت قابل قبولی برخوردار می‌باشد. این سنگ را می‌توان به ۲ شکل موج دار و بدون موج برش داد و دارای سوراخ‌ها و حفراتی است که بایستی در هنگام فراوری سطح آن پر شود. وجود حفره در تراورتن باعث می‌شود در هنگام نصب سنگ، ملات سیمانی داخل این حفرات نفوذ کرده و از سقوط سنگ جلوگیری کند.عیب بزرگ سنگ‌های تراورتن عدم یکدستی رنگ و طرح آنها می‌باشد و عیب دیگر آن است که سست و گلی می‌باشد مثلا اگر سنگ خیس باشد و به دمای انجماد فوری برسد سنگ خورد خواهد شد.برای همین در کارخانجات روی کوپ‌ها را میپوشانند.

مزایا و معایت سنگ تراورتن

سنگ تراورتن داراری چسبندگی بالایی است و به همین دلیل می توان در ارتفاعات بالا به عنوان نما از آن استفاده کرد.

دارای تنوع بسیار بالا و همچنین نقش و نگار زیادی است  و به همین دلیل در نقطات بسیاری از پروژه ها قابل استفاده است.

تراورتن را می توان به راحتی حمل کرد و به راحتی قابل نصب است.

با وجود تمام مزایایی که گفته شد از جمله معایب تراورتن قیمت بالای آن است و به همین دلیل از آن در نمای ساختمان استفاده می شودتا علاوه بر استحکامی که دارد موجب زیبایی ساختمان شود.

از آنجایی که تنوع سنگ های ساختمانی بسیار زیاد است برای اطلاع از قیمت سنگ تراورتن می توانید دسته این محصولات مراجعه نمائید.

 

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.